Aktualności

Hondarribia - WynikiRichard Burns Rally
47 03-09-2021 19:36

Na ostatnich metrach wieńczącego rywalizacje 3 przejazdu odcinka Vicar rozstrzygnęła się kwestia 1 miejsca w Rally de Hondarribia. Po zaciętej walce Dabby wyprzedził drugiego na mecie wobo jedynie o 0,07 sekundy! W oesowych zwycięstwach również pomiędzy tych dwóch kierowców rozdzielone zostały wszystkie łupy - tym razem mieliśmy remis z 4 najlepszymi czasami.

Na najniższym stopniu podium dojechał GBstrGTR, który zaczął rajd od finiszowania na kilku pierwszych odcinkach w pierwszej trójce, by potem po serii drobniejszych błędów rozpocząć tasowanie się z kierowcą o nicku orzeł. Finalnie walka o podium została wygrana o 15,7 sekundy. Kolejne punktowane miejsca zajęli: podążający solidnym i równym tempem siadly oraz ostatni z kierowców, którzy nie musieli korzystać z pomocy systemu super rally - Chad_MC.

Na Power Spoceńcu pełną pulę 5 punktów również zagarnął zwycięzca rajdu - Dabby, wyprzedzając jedynie o 0,73 sekundy wobo. Dodatkowe punkty wywalczyli również GBstrGTR, siadly oraz Chad_MC.

Otwarcie sezonu stanowiło zarazem porządny test z rajdowej jazdy - fatalna widoczność na pierwszym odcinku sprawdziła umiejętność kierowców do jazdy na opis a deszczowa pogoda dała się we znaki szczególnie na śliskich asfaltach odcinka Shakedown Rally del Salento gdzie na wszechobecnych kamieniach oraz betonowych ogrodzeniach zakończyło swoją rywalizację kilku kierowców. A tymczasem pora na drugą rundę cyklu - Rajd Mazurskie Szutry, na przejechanie które kierowcy mają czas do końca wtorku.

Pełne wyniki dostępne są pod linkiem: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=tourmntres2&torid=28f5f7245b9a167c10f003b1d0fa80d2&stage=8&retired=1

Hondarribia - Wyniki - Image
‹ Wróć