Aktualności

Mazurskie Szutry - WynikiRichard Burns Rally
82 09-09-2021 07:09

Pewnym zwycięstwem z przewagą niemal dwóch minut zmagania Rajdu Mazurskie Szutry zakończył Dabby, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 26 punktów. Wygrywając na 5 odcinkach wypracował bezpieczną przewagę niemal dwóch minut nad resztą stawki. Walka o pozostałe miejsca na podium przypominała prawdziwy rollercoaster z ciągłymi przetasowaniami.

Druga runda cyklu ACLeague RBR Trophy rozpoczęła się od zaciętego pojedynku na setne części sekundy. Pierwszy odcinek rozgrywany na torze w Mikołajkach padł łupem wobo o jedynie 0,11 sekundy, próbującego pomścić marginalną przegraną w ubiegłym tygodniu. Mocne rozpoczęcie rajdu zaliczył również dj_sasek i DFGT, finiszując dziesiąte cześci sekundy z trzeciem orłem.

Po szybkim przegrupowaniu rywalizacja przeniosła się z toru na pełnoprawne odcinki położone wśród malowniczego krajobrazu mazurskich jezior, lasów i pól. Drugi oes rozgrywany na odcinku Kormoran Shakedown przyniósł mocne przetasowania stawki. Prowadzący na drugim splicie z przewaga niemal dwóch sekund wobo wypada z trasy a zniszczenia auta uniemożliwiają dalszą jazdę przekreślając marzenia na triumf w rajdzie. Poza trasą pozostał również siadly mający ambicje na walkę o podium po udanym rozpoczęciu sezonu. Wygrywając oes z przewagą 11,78 sekundyu nad GBstrGTR Dabby objął komfortowe prowadzenie, którego nie odda już do mety.

Na zakończenie pierwszej pętli kierowcy udali się na pierwszy przejazd RP 2009 Shakedown. Kolejny oesowy łup na swoje konto zapisuje Dabby a podium oesowe uzupełniają DFGT i orzeł. dj_sasek narzekający na brak rytmu na tym odcinku zajmuje dopiero 7 miejsce spadając na 6 lokate w rajdzie. Jeszcze niżej ląduje Edziu, który stracił do zwycięzcy 15 sekund na niespełna 4,5 kilometrowym odcinku spadając na 7 miejsce. Po pierwszej pętli na pewnym prowadzeniu Dabby, za którym ląduje ze stratą 22,83 sekundy orzeł. Na 3 miejscu ex aequo GBstrGTR i DFGT. Czołową piątkę uzupełniał bartek.

Po 90 minutowym serwisie kierowcy powrócili do rywalizacji na drugim przejeździe toru w Mikołajkach. Krótki odcinek nie przyniósł większych przetasowań w rywalizacji, ale zajmując drugie miejsce wobo pokazał, że nawet i na prędce połatanym samochodzie jest w stanie podjąć rywalizacje zajmując drugie miejsce na odcinku, który wygrał Dabby.

OS5 to pierwszy przejazd odcinka Kormoran II, na którym kierowcy stoczą później walkę o bonusowe punkty na Power Spoceńcu. Odcinek wygrywa wobo z przewagą 7,63 sekundy nad liderem rajdu Dabby'm. Nad trzecim kierowca przewaga wyniosła ponad pół minuty co pokazuje jasno, że wobo już na tym etapie przygotowywał się do walki o bonusowe punkty. Trzecim czasem błysnął blacker jednak wcześniejsze błędy i konieczność korzystania z superally plasowały go dopiero na 15 pozycji. Monstrualny 12 kilometry odcinek stanowił przeszkodzę nie do pokonania dla 5 kierowców. Mety nie osiągnęli: Szpachla, bartek, Gimpek, siadly oraz wypadający z walki o podium orzeł. Błędy rywali wykorzystuje dj_sasek wyprzedzający DFGT o niespełna 9 sekund i wkraczający na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trzecia pętla rajdu to kolejny przejazd odcinka SSS Mikołajki I i 3 zwycięstwo oesowe wobo po raz kolejny o długość paznokcia przed Dabby'm. Po naprawie samochodu tempo próbowali odzyskać orzeł i siadly notując kolejno 4 i 5 miejsce za goniącym podium DFGT.

Kontynuacja gonitwy miała miejsce i na OS7. Mocne tempo i czysta jazda dała DFGT drugie miejsce na odcinku i awans na drugie miejsce w rajdzie. Kolejny słaby przejazd oesu RP 2009 Shakedown powoduje że dj_sasek spada o 2 pozycje na 4 miejsce za GBstrGTR. Do walki o podium starają włączyć sie Edziu i Wyindywidualizowany ale kolejno 10 i 13 miejsce na odcinku nie zwiększają ich szans.

Stanowiący rozgrzewkę przed Power Spoceńcem drugi przejazd oesu Kormoran Shakedown to kolejne superally dla wobo a to oznacza, że triumf oesowy zapisuje na swoje konto Dabby. Pomimo solidnej przewagi lider nie odpuszcza. Drugi czas na odcinku notuje dj_sasek ale zmniejsza stratę do awansującego na drugie miejsce w rajdzie GBstrGTR jedynie o 0,23 sekundy. Seria małych błędów powoduje spadek DFGT na najniższy stopień podium.

Mając na uwadze stopień trudności odcinka Kormoran II wybranego na Power Spoceniec organizatorzy przygotowali dodatkową strefę serwisową przed ostatnim odcinkiem rajdu. Dało to szansę dla wobo by powrócić do rywalizacji i z pewnością ją wykorzystał wygrywają ostatni odcinek, zgarniając 5 bonusowych punktów i minimalizując straty po wcześniejszych błędach. Drugie miejsce i 4 punkty za PS zgarnia Dabby i pewnie sięga po zwycięstwo w rajdzie. Trzecie miejsce na odcinku sprawiły, że dj_sasek awansował z 4 miejsca aż o 2 pozycje, zgarniając łącznie 21 punktów - świetny wynik po nieudanej pierwszej rundzie cyklu. GBstrGTR zajmuje najniższe miejsce na podium chociaż na PS jest dopiero 7. Jeszcze gorszy rezultat na ostatnim odcinku notuje DFGT, tracąc ponad minutę do wobo i spadając na 4 miejsce w klasyfikacji końcowej z przewagą tylko 8,5 sekundy na Edziem. Bonusowe punkty zgarnęli jeszcze czwarty na odcinku blacker oraz orzeł, którzy po wcześniejszych wypadkach nie liczyli się w walce o czołowe miejsca w rajdzie ale pokazali, że potrafią się do niej włączyć jeśli zminimalizują błędy. Ze smakim na bonusowy punkcik musiał za to obejść się siadly, tracący 3,36 sekundy do 5 miejsca na oesie. Rajd na 6 miejscu kończy DRN podróżujący cały czas równym tempem i unikając przygód co dało mu przewagę 6 sekund nad Panzerem - ostatnim sklasyfikowanym kierowca bez SR. Punktowane pozycje uzupełnili orzeł, Wyindywidualizowany oraz Chad_MC.

W klasyfikacji generalnej cyklu po dwóch rundach 59 na 60 dostępnych punktów zgromadził Dabby a dwa podia przesunęły GBstrGTR na drugie miejsce przed wobo. Do walki w generalce włączają się dj_sasek i DFGT.

Końcowe wyniki rajdu: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=tourmntsview&torid=52b7c929c47c280767522c40ff0236fb
Table z klasyfikacja generalną dostępna pod adresem: https://sites.google.com/view/acl-rbr

Kierowcy wracają do rywalizacji 22 Września na trasach Rally Belgium.

Mazurskie Szutry - Wyniki - Image
‹ Wróć