Aktualności

Rajd Mazurskie SzutryRichard Burns Rally
25 31-08-2021 21:00

Drugą rundę cyklu ACLeague RBR Trophy stanowi jedyny rajd rozgrywany na nawierzchni szutrowje w pierwszej częście sezonu - Rajd Mazurskie Szutry. Z odcinkami usytuowanymi w malowniczej mazurskiej krainie będzie stanowił znaczną odmianę po asfaltowych odcinkach poprowadzonymi wąskimi asfaltowymi drużkami. Odmianę stanowić będzie również pogoda - po rozgrywanej w ekstremalnych warunkach rundzie tym razem prognozy meteorologiczne przewidują iście wakacyjny klimat.

Mazurskie oesy mimo szybszych partii położonych na otwartym terenie wśród pól i łąk, skręcają raz po raz również w leśne partie gdzie nie brak zdradliwych miejsc. Na kierowców będą czyhać ślepe szczyty, głębokie rowy oraz wystające korzenie drzew gdzie nie jedna załoga zgubiła koło. Po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy skierują swoje samochody na odcinek typu super special dzięki trzykrotnemu przejazdowi odcinka Mikołajki I.

Na zakończenie rywalizacji uczestnicy będą rywalizować o bonusowe punkty na najdłuższym i najcięższym odcinku specjalnym rajdu - Kormoran II. Ten blisko 12 kilometrowy odcinek będzie stanowił solidny test pogodzenia tempa i koncentracji wieńcząc zmagania na 9 odcinkach specjalnych o łącznej długości 51 kilometrów.

Długość trasy: 51,0 km

Link do rajdu: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=tourmntsview&torid=52b7c929c47c280767522c40ff0236fb

Rajd Mazurskie Szutry - Image
‹ Wróć