Aktualności

Podsumowanie sezonu RBRRichard Burns Rally
89 06-01-2022 09:48

Zdecydowanym zwycięstwem Dabby’ego z 141 punktami zakończył się sezon ACLeague RBR Trophy rozegrany na platformie Richard Burns Rally. Po rozegraniu 6 rajdów przewaga nad drugim wobo wyniosła 54 punktów.

Sezon ACLeague RBR Trophy został podzielony na dwie części po 3 rajdy każda. W trakcie pierwszych 3 rajdów kierowcy mieli okazje porównać się w jednakowych samochodach - Citroenie C2 klasy Super1600. Tą część rywalizacji zdominował Dabby, wygrywając inaugurujący cykl Rally de Hondarribia, Rajd Mazurskie Szutry oraz Rally Belgium. Dodatkowo notując dwa razy pierwsze, oraz raz drugie miejsce na Power Spoceńcu - zdobywając tym samym 89 na 90 możliwych punktów do zdobycia. Równą formę notował GBstrGTR, który po trzech wizytach na podium plasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej na półmetku sezonu. Po niepowodzeniach na starcie sezonu mocnym wynikiem i drugą lokatą w Rajdzie Mazurskie Szutry zaskoczył dj_sasek.

Druga cześć sezonu to rywalizacja samochodami klasy RC2. Mimo sporego wyboru dominowała zdecydowania Skoda Fabia R5 w wariancie Evo - na mecie kończącego sezon Estonia Rally 7 na 8 kierowców wybrało poprawioną specyfikację flagowej rajdówki czeskiego producenta. Montekland i Westfalen Rally to mocny powrót do topowych wyników wobo, który dodatkowo w obu rajdach wygrał Power Spoceniec. Mimo zdecydowanej ofensywy i próby odrabiania strat Dabby utrzymał koncentracje i minimalizował straty, zapewniając sobie mistrzostwo cyklu na jedną rundę przed końcem. W drugiej części sezonu do kierowców stających na podium dołączyli siadly, Bartek i Edziu. Ostatni z wymienionych kierowców - Edziu - dzięki mocnemu akcentowi na zakończenie sezonu i drugiej pozycji w Estonia Rally przesunął się rzutem na taśmę na 4 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Podsumowanie sezonu RBR Trophy zbiega się z udostępnieniem do zamówień okolicznościowego plecaka w barwach ACLeague przygotowanego przez SDL Studio. Plecak stanowi jednocześnie nagrodę - upominek dla czołowej trójki klasyfikacji generalnej. Zamówienia można składać za pomocą sklepu SDL Studio pod linkiem https://sdl.studio/product/backpack-acleague-simracing/

Czołowa trójka klasyfikacji generalnej:

  1. Dabby
  2. wobo
  3. GBstrGTR

 

Podsumowanie sezonu RBR - Image
‹ Wróć